
![]() |
Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2026/2027: Przedszkole Samorządowe Bajkowa Kraina w Łęgu (kliknij tutaj!)
|
![]() |
Środa 23 października 2013 roku była ważnym dniem dla gimnazjalistów z klas I. Podczas uroczystego apelu złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali: godnie reprezentować Gimnazjum w Łęgu, być dobrymi uczniami i kolegami, pracować nad doskonaleniem swojego charakteru. Obiecali dążyć do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności, w swym postępowaniu mieć na uwadze dobro ogółu oraz słuchać i szanować wszystkich pracowników Gimnazjum.
Przyrzekli również, że nauka zdobyta w tej szkole będzie służyła dobru Rzeczypospolitej. W dalszej części apelu wkraczający w kolejny etap edukacyjny uczniowie ciekawie zaprezentowali swoje klasy. Odebrali też dobre życzenia od Pana Dyrektora i kolegów ze starszych klas gimnazjalnych.
Środowe popołudnie również obfitowało w atrakcje przygotowane z myślą o pierwszoklasistach. Gimnazjalna tradycja nakazuje przejść przez otrzęsiny. Chociaż wszyscy biorący w otrzęsinach udział podchodzą do nich z pewną obawą, zwykle okazują się one być wesołą, swobodną zabawą. Tak było i w tym roku.
SCENARIUSZ OTRZĘSIN UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM obejmował kilka bloków zadań.
I. CO WIECIE O SOBIE?
1. Wykonanie obliczeń i pomiarów – dzięki nim dowiedzieliśmy się jaką jesteśmy klasą.
2. Konfrontacja tego, co klasa wie o swojej wychowawczyni z rzeczywistością.
Okazało się, że mimo krótkiego czasu spędzonego pod opieką Pań – Celiny Osowskiej i Renaty Szarafin, wychowankowie już sporo o nich wiedzą.
3. Układanie słowa z wykorzystaniem pierwszych liter imion wszystkich uczniów.
Nie było to łatwe…
II. CZY MOŻECIE SIĘ UWAŻAĆ ZA GIMNAZJALNE ANIOŁY?
1. Rozwiązywanie testu sprawdzającego znajomość zasad dobrego wychowania.
I klasa Ia, i klasa Ib wypadły tu świetnie.
2. Sprawdzenie, co dziewczęta umieją zrobić dla swych chłopców, a co chłopcy dla swych koleżanek.
Dziewczęta przygotowały pomysłowe i zdrowe kanapki (wszak chcemy być Szkołą Promującą Zdrowie!) oraz napoje, przy których nie wypadało grymasić, wykazały się również umiejętnością wiązania krawatów. Natomiast chłopcy wykonali wybranym koleżankom superfryzury i makijaże.
III. W CZYM JESTEŚCIE NAJLEPSI?
I tu znalazło się kilka konkurencji – były to:
• Rozwiązywanie supła
• Podzielenie tak, aby dla wszystkich wystarczyło. Do podziału był tylko malutki batonik, ale rzeczywiście każdy otrzymał z niego kawałeczek!
• Karmienie głodnego … kisielek z cynamonem…
• Ułożenie ze wszystkich uczniów jakiejś figury
IV. Międzyklasową zabawę zamknęło POTWIERDZENIE GIMNAZJALNYCH KWALIFIKACJI I PRZYZNANIE CERTYFIKATÓW
Na koniec otrzęsin odbyła się dyskoteka. Na parkiecie małej sali gimnastycznej zgodnie szaleli i świeżo upieczeni gimnazjaliści i uczniowie klasy II, którzy uroczystość przygotowali.